Субота, 27 Квітня 2024, 11:32 Мій профіль Вихід Ви увійшли як Гість · Група "Гості

Правила змагань

1. Поле для гри

РОЗМІРИ
   Поле для гри повинно мати форму пр'ямокутника. Бокова лінія повинна бути довше лінії воріт.

Довжина: мінімум 90м , максимум 120м.
Ширина: мінімум 45м , максимум 90м.

Міжнародні матчі

Довжина: мінімум 100м , максимум 110м.
Ширина: мінімум 64м, максимум 75м.

РОЗМІТКА

Розмітка поля для гри проводиться за допомогою лінії. Ці лінії входять в площину яку вони обмежують. Дві довгі лінії, що обмежують поле для гри називаються боковими лініями, дві короткі лінії - лініями воріт. Ширина всіх ліній не перевищує 12 см.
   Поле для гри ділиться на дві половини за допомогою середньої лінії. Посередині середньої лінії робиться відмітка центра поля. Навколо неї проводиться окружність радіусом 9,15м.

ПЛОЩИНА ВОРІТ

Площина воріт позначається в кінці обох половин поля наступним чином. З точок на відстані 5,5м від внутрішньої сторони кожної стойки воріт під прямим кутом до лінії воріт в глубину поля проводяться дві лінії. На відстані 5,5м ці лінії зєднуються з другою лінією, яка паралельна відносно лінії воріт. Зона, обмежена цими лініями і лінією воріт називається площиною воріт (карний майданчик).
   Всередині кожного карного майданчика робиться 11 метрова відмітка на відстані 11 метрів від точки, що знаходиться між стійками воріт і рівному відстані від них. За межами карного майданчика проводиться дуга окружності радіусом 9,15м центром якої є 11 метрова відмітка.

ПРАПОРИ

В кожному куті поля встановлюються прапори які кріпляться на флагштоках, котрі не мають загострених кінців. Висотою не менше 1,5 м.
   Флагштоки можуть встановлюватись і по обидва кінці середньої лінії, на відстані не менше 1м за межами бокової лінії.

КУТОВИЙ СЕКТОР

Від кожного кутового прапору всередину ігрового поля проводиться четверть окружності радіусом 1м.

ВОРОТА

Ворота повинні розміщатися по центру кожної лінії воріт. Вони складаються із двох вертикальних стійок, що знаходяться на одинаковій відстані від кутових прапорів і зєднаних зверху горизонтальною перекладиною. Відстань між стійками - 7,32м, а відстань від нижнього контура перекладини до поверхні землі - 2,44м.
   Ширина і висота розрізу обох стійок і перекладини однакова і не превищує 12 см. Ширина лінії воріт рівна ширині стійок і перекладини. До воріт і землі за воротами можуть прикріплятися сітки, які повинні бути надійно закріплені і розташовані так, щоб не заважати голкіперу. Стійки і перекладини воріт повинні бути білого кольру.

БЕЗПЕКА

Ворота повинні бути надійно закріплені на землі. Використання переносних воріт допустимо лише в випадку їх відповідності до вимог.

2. М'яч (якість і параметри)

М'ЯЧ

- має сферичну форму.
  - виготовлений зі шкіри чи іншого придатного для цих цілей матеріалу.
  - має довжину окружності не більше 70см і не менше 68см.
  - на момент початку матчу важить не більше 450гр і не менше 410гр.
  - має тиск рівний 0,6-1,1 атмосфери (600-1100гр на кв.см.) на рівні моря.

ЗАМІНА ПОШКОДЖЕНОГО М'ЯЧА

Якщо м'яч під час гри луснув чи отримав пошкодження:
 - гра зупиняється.
 - гра поновлюється запасним м'ячем з розіграшу спірного м'яча в тому місці де м'яч прийшов в пошкоджений стан.
   Якщо м'яч лускає чи отримує пошкодження в момент, коли він не був у грі при початковому ударі, ударі від воріт, кутовому, штрафному, вільному ударі, ударі із 11 метрової позначки чи вкидування,
то гра поновлюється відповідним способом.
   М'яч може бути замінений під час гри тільки по вказівці судді.

3. Кількість гравців

Матч проводиться за участю двох команд, із числом гравців в кожній - не більше одинадцяти, включаючи голкіпера.
   Матч не може розпочатися, якщо в складі однієї із команд менше сімох гравців.

ОФІЦІЙНІ ЗМАГАННЯ

В будь-якому матчі офіційного змагання, що організовується під егідою ФІФА, конфедерацій чи національних федерацій, дозволяється заміна не більше трьох гравців.
   В правилах змагань повинно бути обговорено кількість заявлених запасних гравців - від трьох до семи, але не більше.

ІНШІ МАТЧІ

В інших матчах може проводитися до п'яти замін, при умовах, що:
 - відповідні команди досягнуть домовленості про їх максимальну кількість.
 - суддя буде повідомлений про це до початку матчу.
   Якщо суддя не буде проінформований про це або якщо домовленість до початку матча не буде досягнута, допускається не більше трьох замін.

ВСІ МАТЧІ

До початку будь-якого матчу суддям представляються прізвища запасних гравців. Не заявлені таким чином запасні гравці не можуть взяти участь в матчі.

ПОРЯДОК ЗАМІН

Для заміни гравця основного складу запасним, необхідне виконання наступних умов:
 - про будь-яку майбутню заміну необхідно повідомити суддю.
 - запасний гравець виходить на поле тільки після того, як його покине гравець, якого заміняють, і після отримання сигналу від судді.
 - запасний гравець виходить на поле для гри тільки з середньої лінії і під час зупинки гри.
 - заміна закінчується після виходу запасного гравця на поле.
 - з цього моменту запасний гравець стає гравцем основного складу, а замінений ним гравець перестає бути ним.
 - замінений гравець не приймає подальшої участі в матчі.
 - всі запасні гравці підчиняються повноваженням і юрисдикції судді, незалежно від того, чи приймають вони участь в грі чи ні.

ЗАМІНА ГОЛКІПЕРА

Любі інші гравці можуть помінятися з голкіпером місцем, при умовах того, що:
 - суддя поставлений до відома про це до заміни.
 - заміна проводиться в момент зупинки матчу.

ПОРУШЕННЯ / ПОКАРАННЯ

Якщо запасний гравець виходить на поле без дозволу судді:
 - запасний гравець отримує попередження, з показом жовтої карточки і йому пропонується покинути ігрове поле.
 - гра поновлюється "спірним м'ячем" на тому місці, де м'яч знаходився в момент зупинки гри.
   Якщо гравець міняється місцем з голкіпером без попереднього дозволу судді:
 - гра продовжується.
 - коли м'яч наступного разу вийде з гри, відповідні гравці отримують жовту карточку.
   За будь-яке інше порушення даного Правила:
 - відповідні гравці отримують жовту карточку.

ПОНОВЛЕННЯ ГРИ

Якщо гра зупиняється суддею для винесення попередження:
 - гра поновлюється вільним ударом, що виконується гравцем протилежної команди з того місця, де м'яч знаходився в момент зупинки гри.

ВИЛУЧЕННЯ ГРАВЦЯ ОСНОВНОГО АБО ЗАПАСНОГО СКЛАДУ

Гравець, вилучений з поля до початкового удару, може бути замінений тільки одним із заявлених запасних.
   Заміна в протоколі матчу заявленого запасного, вилученого до початкового удару чи після початку гри, не допускається.

4. Екіпірування гравців

БЕЗПЕКА

Гравець не має використовувати таке екіпірування чи одівати на себе те, що є небезпечним для нього самого чи для іншого гравця (включно ювелірні вироби).

ЕКІПІРУВАННЯ

Обов'язковими елементами екіпірування гравця є:
 - сорочка чи футболка.
 - труси - якщо використовуються підтрусники, то вони повинні бути того ж основного кольору, що і труси.
 - гетри.
 - щитки.
 - взуття (бутси).

ЩИТКИ

- повністю закриваются гетрами.
 - виготовлені із підходящого матеріалу (резина, пластик чи аналогічний матеріал).
 - забезпечують достатню ступінь захисту.

ВОРОТАРІ

- колір одягу кожного голкіпера повинен відрізняти його від інших гравців, судді та помічників судді.

При будь-якому порушенні даного Правила:
 - зупиняти гру немає необхідності.
 - суддя пропонує відповідному гравцю залишити поле для приведення свого екіпірування в порядок.
 - гравець залишає поле, коли м'яч в черговий раз вийде із гри, якщо до цього моменту він ще не привів своє екіпірування в порядок.
 - будь-який гравець, залишивший поле по проханню судді для приведення свого екіпірування в порядок, не може знову появитися на полі без дозволу судді.
 - перед тим як дозволити гравцю знову вийти на поле, суддя перевіряє екіпірування гравця.
 - гравець може знову вийти на поле тільки тоді, коли м'яч вийшов з гри.
   Гравець, якому було запропоновано залишити поле із-за порушення даного Правила і який виходить (чи знову повертається) на поле без дозволу судді, отримує попередження з показом жовтої карточки.

Якщо суддя зупиняє гру для винесення попередження, то гра поновлюється вільним ударом, що виконує гравець протилежної команди, з того місця де м'яч знаходився в момент зупинки матчу суддею.

5. Суддя

ПОВНОВАЖЕННЯ СУДДІ

Кожний матч контролюється суддею, який має всі повноваження по забезпеченню дотримання правил гри в тому матчі, на який він призначений.

ПРАВИЛА І ОБОВ'ЯЗКИ

Суддя:
  - забезпечує дотримання правил гри.
  - контролює хід матчу в співпраці з помічниками судді і, там де це має місце, з резервним суддею.
  - забезпечує відповідність м'яча вимогам правила 2.
  - забезпечує відповідність екіпірування гравців вимогам правила 4.
  - веде хронометраж гри і запис матчу.
  - по своєму баченню зупиняє, тимчасово перериває чи зовсім зупиняє матч при будь-якому порушенні правил.
  - зупиняє матч, тимчасово перериває чи зовсім зупиняє матч при будь-якому стороньому втручанні.
  - зупиняє матч, якщо, на його думку гравець отримав серйозну травму і вимагає, щоб він покинув межі поля.
  - якщо гравець на його думку, отримав лише незначу травму, дозволяє продовжити гру до виходу м'яча з гри.
  - вимагає, щоб в випадку кровотечі із рани гравець покинув поле. Гравець може повернутися на полe тільки по сигналу судді, переконавшись в тому, що кровотечу зупинено.
  - коли гравець одночасно здійснює більше одного порушення, він карає за більш серйозне порушення.
  - застосовує міри дисциплінарного впливу по відношенню до гравців, винних в порушеннях, що караються попередженням або вилученням. Він не зобов'язаний приймати такі міри відразу, але повинен прийняти їх, як тільки м'яч вийде із гри.
  - застосовує міри по відношенню офіційних обличч команд, що ведуть себе не корректно, і може на своє бачення вилучити їх з поля і прилеглих до поля зон.
  - діє на основі рекомендацій помічників судді по відношенню до інцидентів, які він сан не бачив.
  - забезпечує, щоб сторонні особи не з'являлись на полі.
  - поновлює матч після його зупинки.
  - представляє відповідним органам рапорт(звіт) про матч, що включає інформацію по всіх прийнятим дисциплінарних мірах по відношенню до гравців і/або офіційних обличч команд, а також по всіх інших інцидентах, що мали місце до матчу, та підчас чи після нього.

РІШЕННЯ СУДДІ

РІШЕННЯ СУДДІ ПО ФАКТАХ, ПОВ'ЯЗАННИХ З ГРОЮ, ЯВЛЯЮТЬСЯ КІНЦЕВИМИ. СУДДЯ МОЖЕ ЗМІНИТИ РІШЕННЯ ТІЛЬКИ У ВИПАДКУ, ЯКЩО ВІН ЗРОЗУМІЄ ЙОГО ПОМИЛКУ АБО (НА ЙОГО БАЧЕННЯ) ПО РЕКОМЕНДАЦІЇ ПОМІЧНИКА СУДІ, АЛЕ ПРИ УМОВІ, ЩО ВІН ЩЕ НЕ ПОНОВИВ ГРУ.

6. Помічники судді

ОБОВ'ЯЗКИ

Призначаються два помічники судді, у чиї обовязки (залежно від рішення судді) входить сигналізувати:
  - коли м'яч повністю вийшов за межі поля.
  - яка із команд має право на кутовий удар, удар від воріт або вкидання.
  - коли надходить прохання про заміну гравця.
  - про випадки недисциплінарної поведінки або будь-яких інших інцидентів, що відбуваються поза полем зору судді.

ДОПОМОГА

Помічники судді також допомагають йому проводити матч відповідно до Правил гри. У випадку необґрунтованого втручання або некоректного поводження суддя звільняє помічника судді від його обов'язків і подає рапорт у відповідний орган.

7. Тривалість матчу

ІГРОВИЙ ЧАС

Тривалість матчу - два рівних тайми по 45 хвилин (якщо суддя й дві команди учасниці матчу не погодили іншого варіанту). Будь-яка домовленість про зміну тривалості ігрового часу (приміром, про скорочення кожного тайму до 40 хвилин через недостатнє освітлення) повинна бути досягнута до початку гри й повинна відповідати правилам змагань.

ПЕРЕРВА МІЖ ТАЙМАМИ

Гравці мають право на перерву між двома таймами. Перерва між таймами не повиння перевищувати 15 хвилин. У регламенті змагання повинна вказуватися тривалість перерви між таймами. Тривалість перерви між таймами може змінюватися тільки за згодою судді.

ДОДАТКОВИЙ ЧАС

До тривалості кожного з обох таймів додається увесь час, що пішов на:
  - заміну (заміни).
  - оцінку серйозності травми гравців.
  - транспортування травмованих гравців з поля для надання допомоги.
  - навмисне затягувння часу гри.
  - будь-які інші причини.
  - тривалість доданого часу визначає тільки суддя.

11 - МЕТРОВИЙ УДАР

Для виконання 11-метрового удару, призначеного наприкінці кожного з таймів основного або додаткового часу, виділяється додатковий час.
   У регламентахах змагань може втримуватися положення про додаткові тайми рівної тривалості. У цих випадках варто керуватися вимогами Правил 8.

НЕДОГРАНИЙ МАТЧ

Недограний матч переграється, якщо в правилах змагання не вказане інше положення.

8. Початок і поновлення гри

Перед початком матчу проводиться жеребкування, і команда, що виграла жеребкування, вибирає ворота. Протилежна команда виконує початковий удар у матчі. Команда, що виграла жеребкування, виконує початковий удар у другому таймі матчу.  У другому таймі матчу команди міняються воротами.

ПОЧАТКОВИЙ УДАР

Початковий удар - це спосіб початку або поновлення гри і початку матчу:
  - піcля забитого гола.
  - на початку другого тайму.
  - на початку кожного тайму додаткового часу, якщо такий призначається.
   М'яч, забитий безпосередньо з початкового удару, зараховується.

ПРОЦЕДУРА

- всі гравці перебувають на своїй половині поля.
  - гравці команди, що не отримала право на початковий удар перебувають на відстані не менш 9,15м (10 ярдів) від м'яча доти, поки м'яч не буде уведений у гру.
  - м'яч перебуває в нерухомому стані в центрі поля.
  - суддя дає сигнал.
  - м'яч перебуває в грі, коли по ньому нанесений удар і він рухається вперед.
  - гравець, що виконав початковий удар не має права вдруге торкнутися м'яча доти поки він (м'яч) не торкнеться іншого гравця.
   Після забитого гола початковий удар виконується гравцем іншої команди.

Якщо гравець, що виконав початкового удар удруге торкнеться м'яча перш, ніж м'яч торкнеться іншого гравця:
  - призначаються вільний удар, що виконується гравцем протилежної команди з місця де відбулося порушення.
   За будь-яке інше порушення порядку виконання початкового удару:

- початковий удар повторюється.

СПІРНИЙ М'ЯЧ

"Спірний м'яч" - це спосіб поновлення гри після тимчасової зупинки, у якій виникла необхідність у той час, поки м'яч перебував у грі, з будь-якої причини, не передбаченої правилами гри.

ПРОЦЕДУРА

Суддя кидає м'яч у тім місці, де він перебував у момент зупинки гри. Гра відновлюється в момент зіткнення м'яча із землею.

Повтор розиграшу "спірного м'яча" виконується:
  - якщо гравець торкнеться м'яча до того, як м'яч торкнеться землі.
  - якщо м'яч вийде за межі поля після торкання землі але жоден гравець його не торкнеться.

ОСОБЛИВІ ВИПАДКИ

Штрафний або вільний удар, що призначається на користь команди, що обороняється, у межах площі її воріт, виконується з будь-якої точки площі воріт.
   Вільний удар, що призначається на користь атакуючої команди в межах площі воріт протилежної команди, виконується з лінії площі воріт, паралельної лінії воріт, у точці, найближчої до місця здійснення порушення.
   "Спірний м'яч" для поновлення гри після тимчасової зупинки гри усередині площі воріт розігрується на лінії площі воріт, паралельної лінії воріт, у точці, найближчої до місця знаходження м'яча в момент зупинки гри.

9. М'яч у грі і не в грі

М'ЯЧ НЕ В ГРІ

М'яч вважається вийшовшим із гри, якщо:
 - він повністю перетнув лінію воріт або бокову лінію по землі або по повітрю.
 - гра була зупинені суддею.

М'ЯЧ У ГРІ

У плині всього іншого часу м'яч перебуває в грі, включаючи випадки, коли:
 - він відскакує від стійки воріт поперечини або кутового прапора й залишається в полі.
 - він відскакує від судді або від помічника судді поля, що перебувають у межах.

10. Визначення взяття воріт

ГОЛ

М'яч вважається забитим у ворота, якщо він повністю перетнув лінію воріт між стійками й під поперечиною, за умови, що перед цим голом команда, що забила, не порушила правила гри.

РЕГЛАМЕНТ ЗМАГАНЬ

Регламентом змаганні можуть передбачатися положення по призначенню додаткового часу на випадки, якщо матчі закінчуються внічию, або інший порядок, затверджений міжнародною радою для визначення переможця матчу.

КОМАНДА - ПЕРЕМОЖЕЦЬ

Команда, що забила в під час матчу більшу кількість голів, вважається переможцем. Якщо обома командами забита рівна кількість голів, або не було забито жодного гола, то матч закінчується з нічийним результатом.

11. Положення "Поза грою"

Положення гравця "поза грою" не є саме по собі порушенням правил.

Гравець перебуває в положенні "поза грою", якщо:
 - він перебуває ближче до лінії воріт суперники, чим м'яч і передостанній гравець суперники.
   Гравець не перебуває в положенні "поза грою", якщо:
 - він перебуває на своїй половині поля
 - він на одній лінії із суперником, що перебуває в передостанній позиції
 - він на одній лінії із двома останніми гравцями протилежної команди команди.

ПОРУШЕННЯ

Гравець, що перебуває в положенні "Поза грою", карається за це тільки в тому випадку, якщо, у момент торкання м'яча або удару по м'ячі ким-небудь із його партнерів по команді, він, на думку судді, бере активну участь в ігрових діях, а саме:
 - втручається в гру
 - заважає грати суперникові
 - одержує перевагу завдяки своїй позиції.

ВІДСУТНІСТЬ ПОРУШЕННЯ

Порушення правил "поза грою" нема, якщо гравець одержує м'яч безпосередньо після:
 - удару від воріт
 - вкидання з аута
 - кутового удару

За будь-яке порушення правила "поза грою" суддя призначає вільний удар, виконуваний гравцем протилежної команди з місця, де відбулося порушення.